Podmorski sistemi: Frekventni regulatori se koriste u podmorskim aplikacijama, kao što su podvodni pumpni sistemi za snabdevanje vodom ili podvodni transporteri. Ovi regulatori omogućavaju preciznu kontrolu brzine motora u ekstremnim uslovima pod vodom.
Letelice i svemirska tehnologija: U aeronauci i svemirskoj tehnologiji, frekventni regulatori se koriste za kontrolu brzine ventilatora, pumpi ili drugih sistema unutar letelica ili satelita. Oni omogućavaju optimizaciju potrošnje energije i prilagodljivost različitim uslovima leta.
Vertikalni vetrogeneratori: U vertikalnim vetrogeneratorima koji se koriste za proizvodnju energije, frekventni regulatori omogućavaju kontrolu brzine rotacije turbine u zavisnosti od promenljivih brzina vetra. Ovo pomaže u maksimizaciji efikasnosti proizvodnje energije iz vetrovite energije.
Robotika: U industrijskoj robotici, frekventni regulatori se koriste za kontrolu brzine motora u robotima koji izvršavaju precizne operacije, kao što su zavarivanje, sečenje ili montaža. Ovi regulatori omogućavaju brzo prilagođavanje brzine i pozicije robota u realnom vremenu.
Medicinska oprema: U medicinskoj opremi kao što su aparati za hemodijalizu ili aparati za ventilaciju, frekventni regulatori se koriste za kontrolu brzine pumpi ili ventilatora kako bi se održala stabilnost i tačnost operacija u toku medicinskih procedura.
Elektromobilnost: U električnim vozilima, frekventni regulatori se koriste za kontrolu brzine motora i efikasno upravljanje energijom u baterijskim sistemima. Ovi regulatori omogućavaju optimizaciju autonomije i performansi vozila.